Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Žalvarinis slapukų politika. Daugiau informacijos

Koncertinis turas Graikijoje 2018

Negalime atsidžiaugti, kaip buvo smagu susitikti su Graikijos lietuviais Atėnuose ir Kretoje. Nuostabūs žmonės, puikus maistas ir šiltas oras lepino mus visą savaitę. Sugrojome akustinį koncertą Atėnų centre įsikūrusiame Rockwood Athens klube. Tą vakarą turėjome garbės susitikti su misijos "Nuo Baltijos iki Bengalijos" dalyviais Rimas Bružas ir Aurimas Mockus. Mūsų klausėsi gausus būrys lietuvių, o taip pat ir diplomatų iš Estijos, Egipto, daug vietinių graikų. Vėliau persikėlėme į Kretos salą, Heraklioną. Ten vyko Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis. Kretos lietuvių bendruomenės lyderio Audrius Morkūnas dėka surengto sąskrydžio programoje - filmo “Tarp pilkų debesų” peržiūra, ekskursija prieš 430 metų Kretoje besilankiusio LDK maršalkos Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio keliais, bendruomenės vakarienė, kur klausėmės kretietiškos muzikos kolektyvo "Daulute" ir atlikome savo programą, pristatėme naująjį albumą "Einam tolyn". Sąskrydžio dalyvius sveikino ir kertines Lietuvos politikos gaires užsienyje gyvenančių lietuvių klausimus pristatė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio politikos departamento direktorius Marijus Gudynas. Jis paragino Graikijos ir Kipro lietuvių bendruomenes aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės kūrimo procese bei įsijungti kuriant programą, kuri stiprintų užsienyje gyvenančių lietuvių ryšį su Lietuva ir tapatybės išsaugojimą.

Sigita Jonynaitė ir Robertas Semeniukas nuoširdžiai dėkoja ir siunčia linkėjimus LR ambasadoriui Graikijoje Rolandas Kačinskas ir visai komandai už galimybę pažinti ir pristatyti kultūrą užsienyje, Ačiū Marijui Gudynui už inspiracijas ir gerą jumorą, didelis Ačiū Mano Kreta įkūrėjui Audriui Morkūnui už profesionaliai suorganizuotą susitikimą Heraklione! Jūs nuostabūs! Iki kitų susitikimų!
#GlobaliLietuva #manokreta #zalvarinis #pasauliolietuva #Graikijoslietuviai #Kretoslietuviai